Program
2.09. sobota
godz. 19.00
KOŚCIÓŁ PW. ŚW. WAWRZYŃCA
ul. Mariacka 1
Wiktor Brzuchacz /organy/
Róża Lorenc /skrzypce/
Jesus bleibet meine Freude BWV 147
Gigue z II Suity angielskiej BWV 807
Preludium g-moll BuxWV 148
Cantabile
Koncert na skrzypce i organy d-moll RV 541
Playera
Symfonia hiszpańska op. 31
Intermezzo
Toccata d-moll
Kołysanka słowiańska
Danse macabre
3.09. niedziela
godz. 18.00
KOŚCIÓŁ PW. ŚW. JÓZEFA
ul. Roosevelta 102
Patryk Podwojski
Preludium Es-dur BWV 552
Partita chorałowa w barokowym stylu na temat polskiej pieśni kościelnej
Epilog z III symfonii organowej
Etiudy kanoniczne op. 56 nr 4, 5
Fantazja chorałowa w romantycznym stylu na temat
Nie rzucim Chryste świątyń Twych / Rota
Choral Varie nt. Bogurodzicy
9.09. sobota
godz. 18.00
KOŚCIÓŁ PW. NMP MATKI KOŚCIOŁA
ul. Jordana 84
Błażej Musiałczyk
Piece d’orgue BWV 572
Preludium chorałowe O Mensch bewein dein Sünde Gross BWV 622
Bolero de Concert
Après un rêve op. 7 nr 1
Toccata pour Grand Orgue
Cantilena
Preludium i fuga nt. B-A-C-H
10.09. niedziela
godz. 17.00
KOŚCIÓŁ PW. WNIEBOWZIĘCIA NMP
ul. Bytomska 111
Jesus Sampedro
In modo antico
El Baile de Seises
Ofertorio para Gran Organo
IV Sonata e-moll
Andante
Españoleta
El Amor brujo
Adaptación al Órgano Jesús Sampedro
Suspiros de España
Concert Study
16.09. sobota
godz. 16.30
KOŚCIÓŁ PW. ŚW. JANA CHRZCICIELA
ul. Bytomska 37
Tomasz Ploch /organy/
Chór Mieszany „Risonanza Continua”
Tomasz Ploch
Fantasia e-moll op. 52
Preludium, fuga i wariacja h-moll
Fantasia c-moll BWV 562
Litanies
Chór Mieszany „Risonanza Continua”
Modlitwa, gdy dziatki spać idą
Tenebrae factae sunt
Magnificat a 8 in C
Jauchzet dem Herrn, alle Welt (psalm 100)
Pater Noster
Ubi Caritas
Zdrowaś Królewno Wyborna
17.09. niedziela
godz. 17.00
KOŚCIÓŁ PW. ŚW. TERESY OD DZIECIĄTKA JEZUS
ul. św. Teresy 2
Tomasz Głuchowski
Wariacje Ballo del granduca SwWV 319
Magnificat VIII toni
Versus, Choral im Tenor
Versus, auf 2 Clav.
Versus
Versus, a 3, Manual
II Preludium in g
Preludium chorałowe Komm, heiliger Geist, Herre Gott BuxWV 199
Passacaglia z suity Urania (Musikalischer Parnassus)
Trio d-moll BWV 583
Preludium i fuga Es-dur BWV 552
23.09. sobota
godz. 19.00
KOŚCIÓŁ PW. NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA
ul. kard. S. Wyszyńskiego 14
Marcin Armański /organy/
Chór „Resonans con tutti”
Marcin Armański
Suita z Muzyki na wodzie
Preludium chorałowe Schmücke dich o liebe Seele BWV 654
Preludium i fuga e-moll WoO 13
Marsz na temat Händel'a op. 15
Chór „Resonans con tutti”
dyrygenci:
Arlena Różycka-Gałązka, Waldemar Gałązka
Gabriel Angelus Locutus est
Jesu meine Freude (fragmenty)
Quasi cedrus
Christus factus est
Locus iste
Daemon Irrepit Callidus
24.09. niedziela
godz. 17.00
KOŚCIÓŁ PW. ŚW. KRZYŻA
ul. Jaskółcza 37
Gianluigi Spaziani
Ricercare a 6 z Musikalische Opfer BWV 1079
Preludium chorałowe Nun komm der Heiden Heiland BWV 659
Fantasia i fuga c-moll BWV 562
Preludium chorałowe An Wasserflüssen Babylon BWV 653
Fantasia G-dur BWV 572
Fuga c-moll BWV 574